Literárne inšpirácie

https://youtu.be/sKLEPerSfdI O paradoxoch poznania, o svetle a tme, o širších kontextoch života a schopnosti porozumieť im v knihe izraelského spisovateľa Amosa Oza: O láske a tme. 
https://youtu.be/PQQA4gUGV8g - Pavol Tomašovič hovorí o litárnych inšpiráciách v knihe Mika Wartariho, ktorý v románe Mesto smútku a radosti. Hovorí o úsilí porozumieť zmyslu, napriek tomu, že sme ešte na ceste. 
youtu.be/PW0Mx9wMTeo O tvorbe v čase korony, o básňach Štefana Kuzmu, o volaní poézie v jeho zbierke Atlas bielej.
https://www.youtube.com/watch?v=sGjvv62bUEM&feature=push-fr&attr_tag=GeC12O4reuiIXemm%3A6 Posolstvo o dôležitosti zmeniť svoj prístup k svetu, k vytvárniu sveta spriaznenosti.   O zaspepenisti vlastnou pravdou.  O tom ako neopakovať chyby minulosti.
youtu.be/Cv7NaAYrU O transplantácii seba do básní, o volaní duše v zbierke básní Erika Ondrejičku: Volanie.
www.youtube.com/watch?v=BhMirDjnw-U&feature=youtu.be Prezentácia kníh Erika Ondrejičku Za jedinou vetou.  O láske a zázrakoch života s prianím k  Vianociam a želaním do Nového roka. Prezentáciu uvádza Pavol Tomašovič.
youtu.be/hRGB6KUjCtA - Pavol Tomašovič prináša ďalšiu z literárnych inšpirácii v knihe Gunnara Gunnarssona: Advent.  Zamýšľa sa nad spoluzodpovednosťou za životy iných, hovorí o svetle a nádeji, ktoré môžeme prinášať, o delení sa o radosť,  aj o tvorivosti, ktorou môžeme iných...
youtu.be/espH8kCWokc o svetle a nádeji, o hľadaní zmyslu slov v románe Jeana-Paula Didierlaurenta: Čitateľ z vlaku 627
https://youtu.be/odDw1m72KBw O iracionálnom riešení pocitu neznesiteľného hladu v knihe Útok na pekáreň (Haruki Murakami). O absencii presahujúcich hodnôt a hlade po zasýtení ducha.
1 | 2 >>

Kontakt

Trnavský literárny almanach 0908423790 trnavsky.literarny.almanach@gmail.com